GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY

31 maja 2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszowie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych naszej gminy. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań ekologicznych, wyrabianie wrażliwości na problemy środowiska przyrodniczego i kulturowego.
Zadaniem uczestników konkursu było odgadniecie pospolitych gatunków roślin występujących na naszym terenie.
Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.
I miejsce zajęła Anna Mirocha ze Szkoły Podstawowej w Stroniu, II miejsce- Joanna Odrowąż ze Szkoły Podstawowej w Stryszowie, natomiast miejsce III Karolina Kruk ze Szkoły Podstawowej w Stroniu. Laureatom konkursu GRATULUJEMY!

 

PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ „NA SZLAKAU”
W dniu 31 maja 2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu odbył się kolejny Przegląd Piosenki Turystycznej „Na szlaku”. W imprezie uczestniczyli soliści i zespoły szkół podstawowych naszej gminy. Wszyscy wykonawcy prezentowali w konkursie dwa utwory. Określenie „piosenka turystyczna” sugeruje, że chodzi o wszystkie piosenki z włóczęg, wędrówek, obozów, rajdów, o piosenki śpiewane a capella lub przy akompaniamencie instrumentów takich, jakie można zabrać z sobą na wędrówkę.

W kategorii solistów I miejsca Komisja przyznała Annie Ryś ze Szkoły Podstawowej w Stroniu oraz Żanecie Grajny ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

W kategorii grup:
I miejsce Grupa „Omega” ze Szkoły Podstawowej w Stroniu
II miejsce Grupa ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy
III miejsce Grupa „Motylki” ze Szkoły Podstawowej w Stroniu
IV miejsce Grupa ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce

Laureatom przeglądu serdecznie gratulujemy!!!!!!