Wernisaż wystawy rzeźb prof. Wandy Ślędzińskiej i Jej uczniów - sobota 27.05.2017

Zapraszamy 27 maja 2017 roku  o godz. 17.00 na wernisaż wystawy rzeźb prof. Wandy Ślędzińskiej i Jej uczniów - prezentowanej w Muzeum Dwór w Stryszowie. Wernisaż uświetni recital „Muzyczna Bombonierka” - krakowskiej wokalistki  Basi Stępniak-Wilk  (najbardziej znanej z przeboju zaśpiewanego razem z Grzegorzem Turnauem) - wraz z nią wystąpią: Jarosław Hanik – fortepian, Dominik Wywrocki – kontrabas. 

 

Profesor Wanda Ślędzińska (1906-1999), rzeźbiarka, pedagog, stryszowianka, związana przez wiele dekad z krakowską Akademią Sztuk Pięknych - poprzez studia i pracę dydaktyczno-naukową przecierała pioniersko nowe i trudne szlaki dla kobiet-dydaktyków 
- rozpoczynała pracę jako asystent u prof. Xawerego Dunikowskiego, będąc później  pierwszą damą na stanowisku kierownika Katedry Rzeźby krakowskiej ASP, aż do przejścia na emeryturę w 1970 r. Pozostawiła w swym dorobku dzieła rzeźbiarskie, wśród których prym wiodą głównie bardzo udane studia portretowe, za które otrzymała nagrody i wyróżnienia. Predyspozycje artystyczne i pedagogiczne, a także duża kultura osobista i urok Pani Profesor sprzyjały budowaniu wokół niej klimatu artystycznej refleksji.

Pokoleniowe spotkanie uczniów ze swym Mistrzem w przestrzeni stryszowskiego dworu, to nie tylko wydarzenie artystyczne, to również gest szczególnej pamięci o pierwszym, ważnym nauczycielu-przewodniku. Justyna Żarnowska - Kustosz Muzeum w Stryszowie oraz Jan Wacławski -  Wójt Gminy Stryszów gorąco zachęcają do wzięcia udziału w wernisażu tej niezwykłej i wyjątkowej wystawy oraz do odpoczynku w dworskim ogrodzie przy dźwiękach muzyki Basi Stępniak – Wilk. Muzyczna i plastyczna „Bombonierka” czeka na Państwa 27 maja w Stryszowie!