Warsztaty "Z daleka od nałogów - zainteresuj się astronomią"

W programie pokazów astronomicznych, dostosowanych do każdej grupy wiekowej znalazły się m.in. podróż po 8 planetach Układu Słonecznego, zakręcony świat Księżyców, pokazy nieba w czasie rzeczywistym w wybranej lokalizacji, Znaki Zodiaku i związana z nimi mitologia, a dla najmłodszych lot rakietą przez Układ Słoneczny.

 

Dziecięcej wyobraźni trudno ogarnąć rozmiary Wszechświata. Trudno przekonać dziecko, że niebo nie ma granic. W dniu 30 listopada 2016 r. część tego nieograniczonego nieba wraz z jego tajemnicami uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła Ii w Stryszowie mogli odkrywać w profesjonalnym, mobilnym planetarium Quasar. W programie pokazów astronomicznych, dostosowanych do każdej grupy wiekowej znalazły się m.in. podróż po 8 planetach Układu Słonecznego, zakręcony świat Księżyców, pokazy nieba w czasie rzeczywistym w wybranej lokalizacji, Znaki Zodiaku i związana z nimi mitologia, a dla najmłodszych lot rakietą przez Układ Słoneczny.

Dzieci, opuszczając kopułę, nie ukrywały swoich emocji i wrażeń, których dostarczyły im niecodzienne pokazy. Z pewnością takie wydarzenia rozbudzają naturalną ciekawość poznawczą dzieci.  Rozwijane pasje i zainteresowania, podobnie jak aktywne formy spędzania wolnego czasu oddalają dzieci od nudy, a w  jej konsekwencji również od nałogów i innych zagrożeń cywilizacyjnych współczesnego świata.