Piłkarki nożne ze Stronia wicemistrzyniami województwa!

 

Ten dzień piłkarki nożne ze Szkoły Podstawowej w Stroniu zapamiętają na długo. 24 listopada w Nowym Sączu odbył się finał wojewódzki w halowej piłce nożnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta jako mistrz powiatu wadowickiego rywalizowały w zawodach rejonowych w Regulicach. Tam spotkały się z mistrzyniami z powiatów: olkuskiego, chrzanowskiego i oświęcimskiego. Zwycięstwo w tym turnieju pozwoliło im awansować do finału wojewódzkiego.

 

W zawodach w Nowym Sączu wystąpiło 6 drużyn - mistrzyń swoich rejonów (krakowski, tarnowski, nowotarski, limanowski, wielicki i chrzanowski - Stronie reprezentowało ten rejon).

Piękna hala, wypełnione trybuny miejscowymi kibicami oraz futbol na naprawdę wysokim poziomie. Tak w skrócie można streścić rywalizację. I oczywiście do tego dramaturgia, łzy radości, łzy pokonanych. Na szczęście tych ostatnich wrażeń nasze futbolistki nie doświadczyły. Po bardzo zaciętej rywalizacji, dogrywkach i seriach rzutów karnych strońskie zawodniczki mogły cieszyć się z wicemistrzostwa województwa! Musiały uznać jedynie wyższość gospodarzy - Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu. Chociaż to stwierdzenie nie do końca jest adekwatne, ponieważ w bezpośredniej rywalizacji nasze dziewczęta wygrały z Nowym Sączem. Niestety porażka w koleżankami z Jabłonki nie pozwoliła zając najwyższego miejsca na podium.

Sukces to ogromny! Jesteśmy niewielką szkółką ale z dużym sercem do sportu! Z wielką radością obserwowało się poczynania naszych zawodniczek innymi bardziej doświadczonymi zespołami. Szkoły z Jabłonki, Nowego Sącza czy Krakowa to duże molochy. W SP Kraków nr 162 uczy się blisko 1,5 tys. uczniów. Całe Stronie nie ma tylu mieszkańców. W składach innych zespołów występują dziewczęta regularnie rywalizujące w rozgrywkach piłkarskich klubowych, często powoływane do kadry wojewódzkiej. My w tej bajce byliśmy jak ten Kopciuszek... Chociaż i tu jest mały promyczek radości. Nasza Natalia Nowak w kuluarach uznana za najlepszą zawodniczkę zawodów otrzymała powołanie na konsultację kadry wojewódzkiej!

Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Nowak - kapitan, Klaudia i Karolina Gnojek, Julia Wicher, Agnieszka Sabała, Adrianna Łazorko, Anna Godzik i Julia Wicher. Opiekunem jest Tomasz Gębala.

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 21 Nowy Sącz
  2. SP Stronie
  3. SP Bogoniowice
  4. SP Jabłonka
  5. SP 62 Kraków
  6. SP Rzeszotary