Wadowickie Dni Siatkówki 2010

 

 
W Wadowicach rozpoczynają się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików o Puchar Prezesa PZPS.Trwa wielkie święto siatkówki w naszym regionie czyli Wadowickie Dni Siatkówki 2010, będących cyklem sportowych imprez, pikników i spotkań ze znanymi postaciami tego sportu. W piątek 21 maja, na hali ZSP nr 1 przy ulicy Słowackiego, rozpoczną się „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików o Puchar Prezesa PZPS”, które obok zakończonego w ubiegłym tygodniu II Turnieju o Puchar Mariusza Wlazłego, stanowią jeden z głównych punktów imprezy.
 
 
Kibice, którzy w dniach 21-23 maja wybiorą się na halę przy ul. Słowackiego w Wadowicach, z pewnością będą mogli liczyć na wspaniałe sportowe widowisko, wielkie emocje i  atrakcje, o jakie postarają się młodzi adepci siatkówki oraz organizatorzy. Na parkiet sportowej hali w Wadowicach, wybiegną najlepsze zespoły młodych siatkarzy z całej Polski, które wywalczyły sobie wcześniej awans do Międzywojewódzkich Mistrzostwach Polski Młodzików o Puchar Prezesa PZPS. W rywalizacji o mistrzowski tytuł zmierzą się drużyny: UKS Tempo 25 Olsztyn, Dobry Wynik Kraków, KS Jastrzębie, Błyskawica Maraton Szczecin Świnoujście, KS Gwardia Wrocław, AZS UWM Olsztyn, TS Volley Rybnik oraz Delic Pol Norwid Częstochowa. Zwycięskiej drużynie, którą wyłoni finał w niedzielę 23 maja, puchar wręczy Prezes Polskiego Związku Piki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.Mistrzostwa Młodzików będą ukoronowaniem sportowych zmagań, a także innych atrakcji, zorganizowanych w ramach Wadowickich Dni Siatkówki 2010. II Turniej o Puchar Mariusza Wlazłego, konferencja dla trenerów z udziałem uznanych trenerów reprezentacji Polski: Alojzego świderka oraz Zbigniewa Krzyżanowskiego, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu. Były asystent Raula Lozano krótko podsumował pierwszy etap Wadowickich Dni Siatkówki: Oby takich inicjatyw jak ta w Wadowicach, było jak najwięcej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich kibiców, dla których przygotowali specjalne niespodzianki i nagrody. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie.