„Plon niesiemy plon..." Dożynki Gminne – Leśnica 2019

W niedzielne popołudnie 8 września 2019 r., Mieszkańcy Gminy Stryszów obchodzili  Dożynki. Gospodarzami w tym roku była społeczność Leśnicy, na czele z sołtysem Marcinem Zagólem. Wójt Gminy Szymon Duman, serdecznie dziękował wszystkim zaangażowanym, a także Mieszkańcom, którzy tak licznie przybyli na gminne uroczystości dożynkowe. Wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz duża dawka pozytywnych emocji.

Konferansjerkę części oficjalnej prowadził pracownik urzędu gminy Mateusz Przejczowski, a dalszą część imprezy, tą już nieoficjalną Mieczysław Stanowski. Na zakończenie, przy dźwiękach muzyki DJ Andrzeja Koska, dyskoteka plenerowa trwała aż do późnej nocy.

 

,

 

 

Święto Flagi w Gminie Stryszów

Dziękuję wszystkim -  za Waszą wzorową postawę i jasną odpowiedź na moje zaproszenie do wspólnego świętowania. Jestem zbudowany waszą obecnością. Po raz pierwszy w historii gminy Stryszów w ten uroczysty sposób upamiętniamy najcenniejsze karty w historii Narodu Polskiego razem złożyliśmy hołd twórcom Konstytucji 3 Maja.

Dziękuję!

Z wyrazami szacunku

Szymon Duman
Wójt Gminy Stryszów

 

,

Czytaj więcej...

Święto Flagi w Stryszowie

Wójt Gminy gorąco zachęca do wzięcia udziału w uroczystych obchodach Święta Flagi w Gminie Stryszów. 

Prosimy o liczną obecność. Niezależnie od warunków atmosferycznych warto wziąć udział w tym wydarzeniu. 

Po części oficjalnej na każdego czeka piknik, poczęstunek. 
Szczegóły tutaj

Święto Flagi

Szanowni Państwo! 

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców na wydarzenie, które nigdy wcześniej nie było w sposób uroczysty obchodzone w Naszej Gminie – Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Bardzo ważną kwestią jest świadomość tego, iż wolność, w szerokim znaczeniu tego słowa – nigdy nie jest dana raz na zawsze… musimy wobec tego pamiętać o tym, aby ciągle ją pielęgnować oraz o nią dbać.

Zatem, aby ciągle pamiętać i przypominać o tym, jak ważne są symbole narodowe oraz suwerenność Narodu, a także, aby wzbudzać oraz pogłębiać patriotyzm wśród Rodaków, Wójt Gminy Stryszów – Szymon Duman, pragnie, aby uroczystość ta stała się pewnego rodzaju tradycją w Gminie Stryszów.

Mamy nadzieję, iż liczna obecność na wspomnianym wydarzeniu, kolejny raz udowodni wszystkim, iż GMINA STRYSZÓW JEST SILNA MIESZKAŃCAMI !!!

Porządek wydarzenia:
11.45 - Zbiórka pocztów sztandarowych przed kościołem pw. św. Jana Kantego w Stryszowie
12.00 - Msza św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Stryszowie
13.05 - Rozpoczęcie przemarszu pocztów sztandarowych i delegacji OSP oraz szkół, orkiestry dętej, gości i mieszkańców gminy pod budynek Urzędu Gminy w Stryszowie
13.35 - Przekazanie flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej  pocztowi flagowemu
13.40 - Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej RP na maszt  przy odegraniu i odśpiewaniu hymnu państwowego RP
13.50 - Okolicznościowe przemówienia
14.10 - Koncert orkiestry dętej melodii patriotycznych
14.30 - Piknik i poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości

"BohaterON - włącz historię. Uczniowie z Gminy Stryszów wysłali 415 kartek do powstańców warszawskich"

W dniach 14-21 września na terenie wszystkich szkół podstawowych, oraz przedszkoli na terenie Gminy Stryszów została przeprowadzona akcja pod nazwą BohaterON - włącz historię! 

BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić, postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. 

Czytaj więcej...

DESZCZOWE DOŻYNKI

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych była Łękawica, a miejscem uroczystości obiekt Ludowego Klubu Sportowego „Chełm” Stryszów. Zgodnie z 24 letnią tradycją po reaktywacji święta plonów w 1993 r. każde z sołectw jest organizatorem uroczystości w kolejnym roku kalendarzowym. Duża ilość uczestników utrudnia Łękawicy przyjęcie gości u siebie ze względu na brak odpowiedniej bazy dla imprez integracyjnych. Dopiero wybudowanie kompleksu rekreacyjnego na przysiółku Blych pozwoli na rozmach organizacyjny spotkań środowiskowych.

 

Czytaj więcej...

WOJTEK Z TEJ ZIEMI – Wystawa rzeźb Wojciecha Kurdziela

Przy rozstajach dróg prowadzących do kalwaryjskiego Sanktuarium i starej szkoły na Bugaju Zakrzowskim, obecnie siedziby LGD Gościniec 4 Żywiołów znajduje się szczególne miejsce zwane przez wielu „KURDZIELÓWKĄ”.

            Kilkadziesiąt metrów poniżej drogi biegnącej pod klasztorem w sąsiedztwie dróżek kalwaryjskich zamieszkuje stary ród kamieniarski Kurdzielów. Z tego rodu, matki Bronisławy z Gnojków i ojca Bronisława narodził się najsłynniejszy Wojciech Kurdziel.

Wojciech Kurdziel

Czytaj więcej...

Kultura i sport w gminie Stryszów

Działalnością kulturalną na terenie Gminy zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie z/s w Stroniu, który współpracuje w tym zakresie z Urzędem Gminy, Gminnym Centrum Informacji Turystycznej, klubami sportowymi, bibliotekami oraz placówkami oświatowymi. 

Czytaj więcej...

Podkategorie